• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمادگی سونوگرافی دالپر واژینال

آمادگی سونوگرافی دالپر واژینال|هزینه سونوگرافی داپلر رحم و تخمدان


آمادگی سونوگرافی دالپر واژینال

سونوگرافی دالپر واژینال برای بررسی دستگاه تناسلی و لگن خانم ها و همین طور برای وجود داشتن جنین در رحم  این سونوگرافی توسط پزشک تجویز می شود در واقع سونوگرافی واژینال با سونوگرافی شکم تفاوت هایی دارد. در سونوگرافی واژینال پزشک برای بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز برای سلامت جنین و همین طور بیماری های رحمی مانند : تخمدان ها ، لوله های فالوپ و رحمی ، دهانه رحم ، مثانه و لگن بررسی می شود و اگر مشکلی وجود داشته باشد  جهت بررسی های بیشتر ارجاع داده می شوند.

 s/آمادگی سونوگرافی دالپر واژینال

اگر سوالی در مورد سونوگرافی  دارید و یا پزشک برایتان سونوگرافی  تجویز کرده است

می توانید با ما در مرکز سونوگرافی  الوند در تماس باشید.

نکات آسان برای آمادگی سونوگرافی دالپر واژینال

در زمان انجان دادن سونوگرافی  دالپر واژینال نیاز به آمادگی سخت و خاصی نیست تنها چند نکته وجود دارد که باید رعایت شود در ابتدا بهتر است که مثانه شخص مراجعه کنند خالی باشد و همین طور استفاده کردن از لباس های راحت توصیه می شود و اگر از تامپون استفاده می کنید لازم هست در روز سونوگرافی آن را بردارید. بهتر است  ناحیه واژن تمیز باشد و در حد امکان عاری از مو باشد در روز سونوگرافی دالپر واژینال از هیچ نوع کرم و یا پمادی استفاده نشود تا رحم تمیز و خشک باشد. کسانی که برای انجام سونوگرافی دالپر واژینال اقدام می کنند باید با پزشک خود همکاری کنند اگر علایمی دارند و یا ترشحاتی دارند که از بد انها خارج می شود به پزشک اطلاع دهند تا پزشک بتواند با توجه به این شرایط تشخیص بهتری دهند.

 

جزئیات ضروری در مورد آزمایش سونوگرافی دالپر واژینال

سونوگرافی دالپر واژینال یک روش تشخیصی پزشکی برای اسکن ناحیه لگن با قرار دادن ابزاری در داخل واژن است. این ابزار سونوگرافی که با دقت در داخل واژن قرار می گیرد ، مبدل یا پروب سونوگرافی دالپر واژینال نامیده می شود. پروب ترانس واژینال امواج اولتراسونیک با فرکانس بالا را به سمت اندام مورد نظر ساطع می کند. این روش زمان بر نیست و در کمتر از یک ساعت قابل انجام است. این یک روش ایمن و غیر تهاجمی است که می تواند اطلاعاتی در مورد مشکلات مختلف تولید مثل ، آسیب های بافتی ، کیست ها یا تومورهای داخل ناحیه لگن به شما بدهد.

 

قبل از رفتن به سونوگرافی ترانس واژینال ، نگاهی به موارد زیر بیندازید.

خانم ‌هایی که تحت آزمایش سونوگرافی ترانس واژینال قرار می ‌گیرند، باید نکاتی را که در ادامه گفته می شود قبل از گرفتن وقت ملاقات برای سونوگرافی رعایت کنند. قبل از اینکه برای سونوگرافی ترانس واژینال خود مراجعه کنید ، ضروری است که بدانید آزمایش شما در مورد چیست و در اتاق سونوگرافی ترانس واژینال چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد.

 

در مورد آزمایش ترانس واژینال بیشتر بدانید
 1. سونوگرافی ترانس واژینال یک روش تشخیصی پزشکی برای اسکن ناحیه لگن با قرار دادن ابزاری در داخل واژن می باشد. این ابزار سونوگرافی که در واژن شما قرار می گیرد، مبدل اولتراسوند ترانس واژینال نامیده می شود.
 2. این مبدل که پروب ترانس واژینال نیز نامیده می شود، امواج اولتراسونیک با فرکانس بالا را به سمت اندام مورد نظر ساطع می کند.
 3. آنالایزر سیگنال های بازیابی شده از اندام لگنی را جمع آوری می کند و این سیگنال ها را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند که به ایستگاه کامپیوتر اولتراسوند منتقل می شود.
 4. سیگنال ها به تصاویر چاپ شده روی برگه ها به عنوان سونوگرافی ترانس واژینال تبدیل می شوند.
 5. رادیولوژیست سونوگرافی ترانس واژینال گزارش را با توجه به نتایج تهیه می کند که برای بررسی و درمان بیشتر به پزشک مربوطه ارسال می شود.

 s/آمادگی سونوگرافی داپلر واژینال

چگونه خانم ها  برای انجام  دادن سونوگرافی دالپر واژینال آماده شوند؟

 در حقیقت برای آمادگی سونوگرافی دالپر واژینال نیاز به مراحلی سختی ندارد. قبل از انجام دادن  سونوگرافی از شما درخواست می شود که به سرویس بهداشتی  بروید و مثانه خود کاملا را خالی کنید. اگر در زمان پریودی خود هستید ، باز هم می ‌توانید سونوگرافی واژینال را انجام دهید و گاهی زمان پریودی در ارزیابی کردن بعضی از مشکلات زنان یک مزیت به حساب می آید. به یاد داشته باشید اگر از تامپون استفاده می کنید، باید قبل از انجام سونوگرافی آن را خارج کنید. بهتر است که در روز سونوگرافی از لباس راحتی استفاده کنید که پزشک به قسمت های پایین بدن شما دسترسی بهتری برای انجام سونوگرافی داشته باشد.

بعد از تخلیه کردن مثانه ، پزشک از شما می خواهد که لباس خود را از قسمت کمر به پایین در بیاورید. و بعد  از شما در خواست می شود که بر روی تخت مخصوص برای معاینه دراز بکشید. به طور کلی ، یک  پوشش به شما داده می شود تا بروی قسمتی از پا ها و یا بدن خود بگذارید. از شما در خواست می شود که پاهای خود را کمی خم کنید و مبدل مخصوص این سونوگرافی را پزشک به آرامی وارد واژن می کند. اندازه یک مبدل کمی بزرگتر از یک تامپون می باشد و به طور مخصوص به شکلی می باشد که به راحتی در داخل واژن قرار گرفته می شود. برای این کار یک پوشش جهت محافظت بر روی مبدل قرار گرفته می شود و یک ژل روان کننده جهت سهولت و آسانی این کار در قرار گرفتن در بدن خانم ها روی آن اعمال می شود. پزشک مبدل مخصوص را به آرامی در داخل لگن حرکت می هد تا تصاویر بر روی مانتور به نمایش در بیاید. پزشک ممکن است زیر شکم شما  را با دست کمی فشار دهد تا بعضی از اندام های لگن را برای ایجاد تصویر در مانیتوربه مبدل نزدیک می کند تا تصاویر بهتری داشته باشد.

 

مزیت های سونوگرافی دالپر واژینال چیست؟

قرار گرفتن مبدل سونوگرافی در واژن خانم ها موجب می شود تا پزشک تصویر بسیار نزدیک و واضحی تری از اندام های داخلی لگنی به دست آورد و تصویرهای بسیار واضح تری از قسمت داخلی گرفته می شود. این به شما و پزشکتان در مورد هر گونه درمان که قرار است برای رفع مشکلتان انجام دهید کمک خواهد کرد.

 

سونوگرافی دالپر واژینال توسط چه کسی انجام می شود؟

این نوع معاینه توسط سونوگرافیست ها انجام می شود که آموزش دیده هستند و در  کار خود ماهر می باشند در مرکز سونوگرافی و رادیولوژی الوند ما با پزشکان ماهر و با تجربه همکاری می کنیم. در بعضی از بیمارستان‌ ها یا مراکز سونوگرافی و رادیولوژی ، سونولوژیست های زنان و زایمان یا رادیولوژیست (پزشکان متخصص) ممکن است معاینه را انجام دهند. دیگر متخصصان بهداشتی ، گاهی یک پرستار ، هم ممکن است در این جلسه در کنار شما حضور داشته باشد.

 

 آمادگی های لازم برای انجام سونوگرافی دالپر واژینال چیست؟

خانم ها باید قبل از ورود به اتاق مخصوص سونوگرافی ترانس واژینال هم از نظر روحی و هم جسمی آماده باشند. هر خانمی باید موارد زیر را قبل از حضور در مرکز سونوگرافی بداند تا در مطب دچار مشکلی نشود.

 1. لباس های گشاد بپوشند: از شما خواسته می شود لباس های خود را عوض کنید و لباس مخصوص بپوشید
 2. جواهرات و زیور آلات فلزی خود را در منزل در بیاورید و در جلسه سونوگرافی به همراه نداشته باشید.
 3. در داخل اتاق سونوگرافی ترانس واژینال ، یک اپراتور و یک فرد عمل سونوگرافی را انجام خواهند داد حضور خواهند داشت.
 4. مطمئن شوید که احساس راحتی می ‌کنید: فرد آزمایشگاه از شما می‌خواهد تا روی تخت دراز بکشید و پاها را جمع کرده و از هم باز کنید در بیشتر مراکز سونوگرافی تخت هایی مخصوص برای سونوگرافی دالپر واژینال وجود دارد که باعث راحتی بیشتر بیمار می شود. سپس یک مبدل میله مانند را به ژل مخصوص اولتراسوند آغشته می کنند تا بیمار کمترین احساس ناراحتی را داشته باشد و سپس آن را به آرامی وارد واژن می کنند.
 5. در حالی که مبدل داخل واژن است، امواج اولتراسوند همزمان با نظارت بر فرکانس امواج صوتی روشن می شوند.
 6. تصاویر داخل بر روی صفحه اولتراسوند ظاهر می شود. رادیولوژیست از طریق کنترل های اولتراسوند به اندام مورد نظر می رسد و امواج را روی آن قسمت خاص هدایت می کند (می تواند رحم، تخمدان ها، لوله فالوپ یا دهانه رحم و غیره باشد).
 7. پس از گرفتن تصاویر کامل از بافت های هدف ، مبدل خارج می شود.

 مقالات پیشنهادی :

بهترین زمان برای سونوگرافی واژینال

سونوگرافی غربالگری

بهترین مرکز سونوگرافی تهران

عکس رنگی رحم

ترانسدیوسر در سونوگرافی ترانس واژینال چیست؟

مبدل اولتراسوند ترانس واژینال یک ابزار تشخیص پزشکی است که توسط رادیولوژیست در واژن قرار می گیرد تا ناحیه لگن را اسکن کند. این دستگاه لوله ای شکل بلند با سر گرد است که امواج اولتراسونیک با فرکانس بالا را به سمت اندام مورد نظر ساطع می کند. این ابزار اولتراسوند که با دقت در داخل واژن حرکت می کند، پروب ترانس واژینال نیز نامیده می شود.

 

هدف از سونوگرافی ترانس واژینال چیست؟

سونوگرافی ترانس واژینال یک روش تشخیصی پزشکی برای اسکن ناحیه لگن با قرار دادن ابزاری در داخل واژن است. این ابزار سونوگرافی که با دقت در داخل واژن قرار می گیرد، مبدل یا پروب سونوگرافی ترانس واژینال نامیده می شود. پروب ترانس واژینال امواج اولتراسونیک با فرکانس بالا را به سمت اندام مورد نظر ساطع می کند. این روش زمان بر نیست و در کمتر از یک ساعت قابل انجام است. این یک روش ایمن و غیر تهاجمی است که می تواند اطلاعاتی در مورد مشکلات مختلف تولید مثل، آسیب های بافتی، کیست ها یا تومورهای داخل ناحیه لگن به شما بدهد. برای انجام سونوگرافی واژینال در تهران با ما تماس بگیرید.


© 2024 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT