• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سونوگرافی پاپاورین|روش تزریق پاپاورین|سونوگرافی مردان|آمپول پاپاورین


سونوگرافی پاپاورین

سونوگرافی پاپاورین؛ داپلر آلت تناسلی یکی از مهم ترین آزمایشات برای یافتن علل اختلال نعوظ است. این استاندارد طلایی برای تشخیص ناتوانی جنسی با منشا عروقی است: نشت وریدی یا نارسایی شریانی برای این منظور باید با داروی نعوظ انجام شود.

 m/سونوگرافی پاپاورین

اگر سوالی در مورد ماموگرافی یا سونوگرافی دارید ویا پزشک برایتان ماموگرافی یا سونوگرافی تجویز کرده است

می توانید با ما در مرکز سونوگرافی و ماموگرافی الوند در تماس باشید.

اختلال نعوظ علامتی است که با ناتوانی مداوم یا مکرر (بیش از 3 ماه) در به دست آوردن یا حفظ نعوظ آلت تناسلی که امکان برقراری رابطه جنسی رضایت بخش را فراهم می کند، تعریف می شود.بسیاری از این بیماران که اغلب محکوم به سکوت هستند، افکار خودکشی را برمی انگیزند. با این حال، تقریبا همیشه راه حلی وجود دارد که به شما امکان می دهد یک زندگی جنسی رضایت بخش پیدا کنید.در این پست ببینید چگونه سونوگرافی آلت تناسلی با داپلر می تواند به روشن شدن مشکل کمک کند.

 

 

داپلر آلت تناسلی چیست؟

هنگامی که یک بیمار برای درک بهتر علل اختلال نعوظ خود برای درمان به مطب مراجعه می کند، اولین ابتکار پزشک این است که یک تاریخچه بسیار کامل را انجام دهد، که مکالمه ای است که به متخصص اجازه می دهد تا تاریخچه پزشکی خود، زندگی حالت خود را درک کند. و جزئیات دیگر در مورد او.

 

این مکالمه قبلاً نشان می دهد که آیا بیمار واقعاً از اختلال نعوظ ارگانیک رنج می برد یا مشکلات روانی دیگری وجود دارد که باعث شکست او در زمان مقاربت جنسی می شود، مانند اضطراب عملکرد. حدود 80 درصد از تشخیص را می توان از این تاریخچه انجام داد.

 

اما از این گفتگو، ممکن است نیاز به بررسی بیشتر باشد. سپس پزشک معاینات اضافی را برای درک عمیق علل احتمالی که باعث ناتوانی جنسی در بیمار می شود، نشان می دهد. از جمله این معاینات، آزمایش داپلر آلت تناسلی است که بهترین گزینه برای بررسی گردش خون آلت تناسلی به حساب می آید.

 

اندیکاسیون این تست تصویربرداری، گزینه استاندارد طلایی در بین پزشکان در نظر گرفته می شود.

 

این معاینه آلت تناسلی که به آن سونوگرافی آلت تناسلی با داپلر یا سونوگرافی داپلر آلت تناسلی با نعوظ دارویی نیز گفته می شود، غیر تهاجمی است، بدون تشعشع است، هیچ عارضه ای ایجاد نمی کند و می تواند اندام جنسی را مورد بررسی قرار دهد و آسیب شناسی های احتمالی را جستجو کند.

 

علاوه بر اختلال نعوظ، داپلر شریان آلت تناسلی همچنین امکان بررسی سایر بیماری های اندام جنسی مانند پریاپیسم، بیماری پیرونی، ترومای آلت تناسلی و شکستگی آلت تناسلی را فراهم می کند.

 

عمل داپلر آلت تناسلی USG چیست؟

سونوگرافی داپلر آلت تناسلی با نعوظ دارویی بهترین نشانه برای بررسی اختلالات شریانی یا نشت وریدی است.

 

با داپلر، شریان‌های غاری و پشتی آلت تناسلی و همچنین فیبروز بدن‌های غاری، میکروکلسیفیکاسیون‌های داخل حفره‌ای، تونیکا آلبوژینیا (دیواره آلت تناسلی)، وجود لکه‌های پیرونی، بدشکلی‌ها، ناهنجاری‌ها و غیره ارزیابی می‌شوند.

 

برای انجام معاینه، استفاده از ماده ای روی آلت تناسلی برای تسهیل نعوظ ضروری است. 

این مواد گشادکننده عروق هستند که با تزریق به آلت تناسلی، مکانیسم نعوظ را تقریباً مستقل از محرک تحریک می‌کنند، بنابراین می‌توان کیفیت سفتی آلت تناسلی و افزایش حجم آن را در خود مطب ارزیابی کرد.

 

با استفاده از دستگاه داپلر، جریان شریان اصلی آلت تناسلی که به عنوان شریان کاورنو شناخته می شود، بررسی خواهد شد. پیک سیستولیک (فشار ورودی خون) و اوج دیاستولیک (فشار خروجی خون) را اندازه گیری می کنیم.

 

بنابراین، در معاینه داپلر آلت تناسلی، بررسی می شود که آیا نارسایی شریانی با فشار ورودی خون پایین یا اگزوز وریدی وجود دارد، یعنی زمانی که خون خیلی سریع از اندام خارج می شود و اجازه نمی دهد نعوظ با کیفیت برای مقاربت به دلیل نقص وجود داشته باشد.

 مقالات پیشنهادی : 

سونوگرافی داپلر آلت تناسلی چگونه انجام می شود؟

این معاینه را می توان در مطب انجام داد، همراه با تست نعوظ که شامل استفاده مستقیم از مواد گشادکننده عروق به آلت تناسلی است. سوزن فوق العاده ظریف است و اعمال آن در کنار آلت تناسلی انجام می شود که این روش را بدون درد می کند.

 

از این کاربرد، این یافته وجود دارد که آیا دوز مواد برای ارتقای نعوظ با کیفیت کافی است یا خیر.

 

برای انجام سونوگرافی آلت تناسلی آلت تناسلی با داپلر رنگی، پس از اعمال و عمل ماده، پزشک از طریق پروب (دستگاهی که بخشی از سونوگرافی است) که بر روی آلت تناسلی قرار می گیرد، تصاویر جریان خون را می گیرد. مانند سایر سونوگرافی ها از سایر قسمت های بدن.

 

تصویر رنگی ظاهر می شود، بنابراین پزشک می تواند مسیر جریان خون را مطالعه کند.

 

مدت زمان معاینه داپلر رنگی آلت تناسلی تقریباً 30 دقیقه طول می کشد.

  برای آگاهی بیشتر سونوگرافی خانم ،عکس رنگی رحم ،بهترین مرکز سونوگرافی تهران رامطالعه کنید

سایر معاینات تکمیلی

علاوه بر این تست تصویربرداری، بسته به شکایت بیمار، آزمایش های آزمایشگاهی نیز درخواست می شود:

 

آنها شامل آزمایش خون، برای ارزیابی قند خون، هموگلوبین گلیکوزیله و پروفایل هورمونی، از جمله بررسی سطح تستوسترون در بدن، که هورمون جنسی اصلی است.

آزمایش هایی برای ارزیابی هورمون های تیروئید و پروفایل لیپیدی، برای ارزیابی تری گلیسیرید و کلسترول.

علاوه بر آزمایش‌های آزمایشگاهی و داپلر آلت تناسلی، برای بیمارانی که به درمان خط اول اختلال نعوظ که دارو درمانی است، پاسخ نمی‌دهند، ممکن است آزمایش نعوظ را نیز انجام دهند، همانطور که در بالا ذکر شد. این آزمایش اختلال نعوظ را ارزیابی می کند و پیش آگهی را ارزیابی می کند.

 

از این معاینات، پزشک تعیین می کند که کدام درمان اختلال نعوظ به بهترین وجه به بیمار کمک می کند. از جمله گزینه ها می توان به جایگزینی تستوسترون، تزریق داخل حفره ای، وکیوم درمانی، درمان شوک با امواج کم شدت، کاشت پروتز آلت تناسلی و غیره اشاره کرد.

 

نتیجه

بررسی کامل بیماران مبتلا به ناتوانی جنسی برای انتخاب بهترین درمان ضروری است. اولین دستورالعمل ما همیشه این است که مردان عادات سالم، نحوه انجام فعالیت های بدنی، رژیم غذایی متعادل و اجتناب از سیگار کشیدن و نوشیدن زیاد الکل داشته باشند.

 

مراقب سلامتی خود باشید، در صورت امکان به دنبال مشاوره معمول با یک آندرولوژیست باشید که می تواند شما را با روش هایی برای حفظ سلامت جنسی مردانه آشنا کند.

 

هشدار دیگر این است که داپلر آلت تناسلی آزمایشی است که همیشه باید توسط پزشک متخصص در اختلال نعوظ انجام شود.


© 2024 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT