• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز سونوگرافی سینه|اسکن سونوگرافی سینه|تصویربرداری اولتراسوند از سینه


مرکز سونوگرافی سینه؛ ما علاوه بر سایر تکنیک های تصویربرداری، سونوگرافی سینه را برای خدمات تشخیصی ممکن ارائه می دهیم.

برای اکثر زنان بالای 35 سال، ماموگرافی همراه با سونوگرافی پستان برای بررسی علائم پستان استفاده می شود. برای زنان زیر 35 سال، سونوگرافی سینه به تنهایی اغلب برای تعیین اینکه آیا توده سینه نیاز به بررسی بیشتر دارد کافی است.

مهم است که به یاد داشته باشید که اکثر توده های سینه در این گروه سنی خوش خیم (غیر سرطانی) هستند.

g/مرکز سونوگرافی سینه

اگر سوالی در مورد ماموگرافی یا سونوگرافی دارید ویا پزشک برایتان ماموگرافی یا سونوگرافی تجویز کرده است

می توانید با ما در مرکز سونوگرافی و ماموگرافی الوند در تماس باشید.

سونوگرافی سینه چیست؟

سونوگرافی سینه؛ این روش تصویربرداری است که برای بررسی بافت و ساختار سینه استفاده می شود و از طریق امواج صوتی ساخته می شود. سرطان سینه شایع ترین سرطان در زنان است. یکی از روش هایی است که برای تشخیص زودهنگام این نوع سرطان استفاده می شود. به خصوص زنان زیر 35 سال باید سونوگرافی سینه انجام دهند.

 

این یک روش تصویربرداری است که اغلب در غربالگری سرطان استفاده می شود. نوعی سونوگرافی است که در آن زیر بغل نیز پس از بررسی بافت و ساختار سینه بررسی می شود. این یک نوع سونوگرافی است که در مواردی که ماموگرافی کافی نیست نیز قابل استفاده است. در مواردی که سینه نسبتا بزرگ و متراکم است برای ماموگرافی باید استفاده شود.

 

سونوگرافی سینه به راحتی انجام می شود زیرا هیچ گونه درد یا دردی در بیمار ایجاد نمی کند. شما می توانید با خیال راحت اسکن اولتراسوند خود را در مرکز جراحی باز فولیا، بدون درد و بدون درد انجام دهید. پزشکان مجرب و کادر متخصص ما در این زمینه در خدمت شما هستند.

تصویربرداری اولتراسوند از پستان چیست؟


تصویربرداری اولتراسوند یک آزمایش پزشکی غیر تهاجمی است که به پزشکان در تشخیص و درمان شرایط پزشکی کمک می کند. ایمن و بدون درد است. با استفاده از امواج صوتی تصاویری از داخل بدن تولید می کند. به تصویربرداری اولتراسوند سونوگرافی نیز گفته می شود. از یک پروب کوچک به نام مبدل و ژل استفاده می کند که مستقیماً روی پوست قرار می گیرد. امواج صوتی با فرکانس بالا از کاوشگر از طریق ژل به بدن منتقل می شود. کاوشگر صداهایی را که باز می گردند جمع آوری می کند. یک کامپیوتر از آن امواج صوتی ،برای ایجاد یک تصویر استفاده می کند. در معاینات سونوگرافی از اشعه ایکس استفاده نمی شود. از آنجایی که اولتراسوند تصاویر را در زمان واقعی می گیرد، می تواند ساختار و حرکت اندام های داخلی بدن را نشان دهد. این تصاویر همچنین می توانند جریان خون را در رگ های خونی نشان دهند.

مقالات پیشنهادی :

 اکوی قلب جنین

 هزینه سونوگرافی سه بعدی رحم

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی داپلر یک تکنیک سونوگرافی ویژه است که حرکت مواد را در بدن را ارزیابی می کند. این به پزشک اجازه می دهد تا جریان خون را از طریق شریان ها و سیاهرگ ها در بدن ببیند و ارزیابی کند.

سونوگرافی (US) پستان تصویری از ساختارهای داخلی سینه ایجاد می کند.

در طول معاینه سونوگرافی پستان، سونوگرافیست یا پزشک ممکن است از تکنیک‌های داپلر برای ارزیابی جریان خون یا کمبود جریان در هر توده پستان استفاده کند. در برخی موارد، این ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد علت توده ارائه دهد.

سونوگرافی سینه چگونه کار می کند؟


اولتراسوند از امواج صوتی برای تولید تصاویری از ساختارهای اعماق بدن استفاده می کند. اسکنر اولتراسوند امواج صوتی را به بدن می فرستد و سپس از بافت ها و اندام ها منعکس می شود. امواج صوتی در فرکانس‌های مختلف به گیرنده بازمی‌گردند و تشخیص این تغییرات ظریف به دستگاه سونوگرافی سینه اجازه می‌دهد تصویر دقیقی از آنچه در داخل سینه است ایجاد کند.

 

چرا از سونوگرافی سینه استفاده می شود؟


از آنجایی که سونوگرافی سینه از اشعه ایکس استفاده نمی کند، یک ابزار تشخیصی بی خطر است که می تواند به تعیین اینکه آیا یک ناحیه نگران کننده بافت طبیعی سینه، کیست سینه یا توده جامدی است که می تواند تومور سینه باشد، کمک کند. مشاور شما ممکن است از این تکنیک برای بررسی یک ناهنجاری مشاهده شده در ماموگرافی یا ناحیه ای از پستان که در طی معاینه بالینی توده ای در آن پیدا شده است استفاده کند.

j/مرکز سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه چه زمانی انجام می شود؟

- در بیماران در هر سنی برای بررسی مشکل پستان به عنوان مثال. توده، تغییر بافت، ترشح از نوک پستان

- این اولین آزمایش تصویربرداری برای زنان باردار یا شیرده با علائم است

- زمانی که ناحیه ای در ماموگرافی وجود دارد که باید با دقت بیشتری بررسی شود

- برای بررسی اینکه آیا توده ها پر از مایع هستند (کیست) یا جامد (خوش خیم/تومور)

- برای اینکه ببینیم ناحیه ضخیم شده بافت سینه است یا تومور

- برای ایمپلنت سینه برای دیدن ایمپلنت و بافت سینه روی آن

- برای بررسی یک ناحیه غیر طبیعی که در MRI مشاهده می شود

- برای هدایت بیوپسی سوزنی توده های پستان

مزایای تصویربرداری اولتراسوند پستان

این رادیولوژیست ها را قادر می سازد تا تصویر واضح تری از بافت نرم داشته باشند تا بتوانند راحت تر به آنچه در سینه می گذرد پی ببرند.

ممکن است به شناسایی و طبقه بندی مشکلات پستان که تفسیر آنها به تنهایی با استفاده از ماموگرافی آسان نیست کمک کند. این اغلب در زنان جوان‌تری که بافت سینه متراکمی دارند، دیده می‌شود

این امکان تصویربرداری در زمان واقعی را فراهم می کند. و به تست های تشخیصی مانند بیوپسی سوزنی و آسپیراسیون با سوزن ظریف کمک می کند

و می تواند تومورهای بالقوه سینه را از توده های بی ضرر سینه متمایز کند - این می تواند لوبول های چربی یا کیست های خوش خیم (غیر سرطانی) پستان باشد.

 

سونوگرافی سینه یا پستان همان معاینه غربالگری برای سرطان سینه نمی باشد، بلکه یک آزمون اضافی جهت بررسی و معاینه سینه‌هایی هستند که خیلی متراکم شده اند و در ماموگرافی به طور ضعیف دیده شده اند. سونوگرافی کامل بیش از همه اجازه می‌دهد تا یک ناهنجاری موضعی پستان را که در ماموگرافی شناسایی شده است بررسی کنید. همچنین امکان نظارت بر تکامل برخی از ناهنجاری های خوش خیم را فراهم می کند که در سونوگرافی بهتر از ماموگرافی دیده می شوند. به دنبال غدد لنفاوی احتمالی باشید. سونوگرافی همینطور می تواند جهت هدایت کردن سوراخ سوزنی و یا همان بیوپسی سینه برای یک ناهنجاری پستان به کاربرده شود.

  

t/مرکز سونوگرافی سینه

چه کسانی به سونوگرافی سینه نیاز دارند؟

سونوگرافی جهت مشاهده ماهیت ندول های لمس شده و یا کشف شده در ماموگرافی، مایع و یا جامد، بسیار مفید می باشد.

در سونوگرافی تصاویر به دست آمده در ماموگرافی را برای پزشک کامل و شفاف می کند. برای نوجوان ها، خانم های جوان و حانم های باردار، ماموگرافی کمتر اثر گذار است: به همین دلیل سونوگرافی پستان ارجعیت دارد . برای خانم های مسن تر، ماموگرافی معاینه مرجع می باشد.

 

سونوگرافی تصویر هایی را «در زمان واقعی» ارائه می دهد، یعنی بلافاصله بافت سینه قابل مشاهده می باشد.

به همین دلیل سونوگرافی امکان مقایسه آنچه را که با انگشتان احساس می شود و آنچه را که روی صفحه مانیتور دیده می شود را فراهم می کند.

سونوگرافی همینطور نمونه را می تواند راهنمایی کند.

در سونوگرافی از اشعه ایکس استفاده نمی شود و به همین دلیل دردناک نیست.

مقالات پیشنهادی :

 سونوگرافی آنومالی 

 سونوگرافی تیروئید 

 انواع سونوگرافی

قبل از انجام سونوگرافی سینه چه کارهایی باید انجام داد؟

سونوگرافی سینه در هر زمانی از سیکل قاعدگی قابل انجام است.

روزه داری و رژیم غذایی خاصی مفید نیست. اگر دارویی میل می کنید، آن را حتما به رادیولوژیست اطلاع دهید. هیچ آمادگی لازم نیست.

لطفا در روز معاینه از هیچ مواد آرایشی و بهداشتی بر روی پوست خود استفاده نکنید . و از زیورآلات استفاده نشود. پوشیدن لباس زیاد مناسب نیست: لباس پوشیدن با تاپ و یک

دامن یا شلوار، راحت تر خواهید بود.

در روز آزمون مدارک اداری خود را همراه داشته باشید: کارت حیات و گواهی آن، شناسنامه، اوراق پوشش 100% در صورت وجود و بیمه متقابل.

تمامی ماموگرافی های انجام شده  و دیگر مدارک رادیولوژی سینه خود مانند (سونوگرافی*، ام آر آی*)، و همینطور نتایج معاینات قبلی مربوط به سینه های خود مانند (نمونه، بیوپسی، گزارش های جراحی) را حتما به همراه داشته باشید. این اسناد و مدارک موجود به رادیولوژیست شما این امکان را می دهد تا ناهنجاری ها و مشکلاتی را که موجب تجویز سونوگرافی شده است، به درستی تحلیل و بررسی نماید. اگر رادیولوژیست ناهنجاری را شناسایی نماید ،  تجزیه و بررسی این مدارک می تواند آن را به طور شرح دهد و از معاینات بیشتر جلوگیری نماید.

رادیولوژیست را حتما از عمل های جراحی  انجام شده بر روی سینه های خود آگاه کنید. درحقیقت، تصویرهای اولتراسوند را می توان با دخالت هایی ویرایش کرد در حالی که زخم ها همیشه بر روی پوست کا  قابل دیدن نیستند.

اگر پروتز سینه دارید به خاطر داشته باشید که آن را نیز حتما گزارش کنید.

 

e/مرکز سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه چگونه انجام می شود؟ 

بعد  از ارائه گزارش ورود خود به قسمت پذیرش، به قسمت اتاق انتظار هدایت می شوید.

یک تکنسین اشعه ایکس نامه ی پزشک و ماموگرافی هایی که  شما قبلا انجام داده اید  را جمع آوری می نماید.

او شما را در اتاق امتحان هدایت می کند  و نحوه انجام کار را برای شما کامل توضیح می دهد.

رادیولوژیست از شما تعدادی سوال می پرسد و گزارشات ماموگرافی های قبلی و نامه پزشک و یا متخصص زنان شما را با دقت می خواند. او یک معاینه بالینی پستان برای شما انجام داده و به دنبال غده های لنفاوی به شکل غیر طبیعی در زیر بغل ها می گردد. در نهایت  ژل را بر روی سینه‌های شما می‌مالد تا تماس خوبی در بین سینه‌ها برقرار شود

پوست و پروب اولتراسوند این ژل ها ضد حساسیت می باشند. بنابراین، حساسیت به محصول استثنایی است.

 

رادیولوژیست به طور کلی تمامی قسمت های پستان ها را بررسی می کند تا ناهنجاری را که بواسطه ماموگرافی توضیح داده نشده ، جستجو و مشاهده نماید .

سونوگرافی به طور متوسط 5 تا 10 دقیقه طول می کشد.

اگر به طور همزمان نمونه برداری هم انجام شود، ماندگاری بیشتری نیز دارد.

رادیولوژیست از آنچه را که بر روی صفحه مشاهده می کند عکس می گیرد.

مانیتورینگ و نتایج سونوگرافی پستان

سونوگرافی پستان معلوم می کند که آیا ناهنجاری‌های بخصوصی در پستان ها وجود دارند یا خیر، اما همیشه نمی‌تواند به طور قطعی اعلام کنند که آیا سرطان هست یا خیر. جهت تشخیص این کار حتما باید آزمایشات تکمیلی انجام داده شود.

رادیولوژیست نتیجه های معاینات بالینی و سونوگرافی انجام شده را برای شما کامل تشریح می کند. در بعضی مورد ها ، تشخیص دادن قطعی بلافاصله بعد از سونوگرافی امکان پذیر نمی باشد.

رادیولوژیست معاینات دیگری را ممکن است انجام دهد و یا توصیه کند (MRI از

سینه ها و یا نمونه ها) جهت ایجاد تشخیص.

گزارش معاینه ها به شما داده می شود.

حفظ و نگهداری دقت این گزارش ها  و تصویر ها که در معاینات بعدی مفید واقع خواهند بود، بسیار مهم است.

 تیم های ما از شما مراقبت می کنند تا ماموگرافی شما با آرامش کامل انجام شود.

در نزدیکی مرکز رادیولوژی ما، شما در مرکز پذیرش پستان تحت مراقبت قرار می گیرید تا به شما امکان مشاوره سریع با یکی از متخصصین زنان ما را بدهد.

 

به لطف دانش ما و آخرین نسل تجهیزات موجود، می توانید برای انجام تشخیص پستان خود به مرکز ما مراجعه کنید. آیا به یک سونوگرافی مطمئن و موثر سینه نیاز دارید؟ برای گرفتن وقت با پزشکان مرکز تصویربرداری پزشکی با ما تماس بگیرید.

 

هر آنچه که باید قبل از انجام سونوگرافی سینه بدانید

رادیولوژیست ما روش و دستورالعمل های لازم برای انجام سونوگرافی پستان را توضیح می دهد.

اول از همه، قبل از انجام سونوگرافی سینه، باید استراحت کنید. این معاینه غیر تهاجمی است، اما اگر بیمار برای مدت طولانی منتظر تشخیص باشد، می تواند دردناک شود. بهتر است قبل از انجام سونوگرافی از استفاده از لوازم آرایشی (مانند کرم های بدن) خودداری کنید.

همچنین برای زنان غیر یائسه توصیه می شود که در اولین قسمت از سیکل قاعدگی ماموگرافی انجام دهند تا از ناراحتی خاصی در ارتباط با تنش سینه جلوگیری شود.

ما شما را از طریق سونوگرافی پستان برای غربالگری و تشخیص راهنمایی می کنیم.

بسته به وضعیت مراقبت شما، ما سونوگرافی سینه مربوطه را انجام خواهیم داد.

سونوگرافی پستان برای غربالگری برای بررسی مشکوک بودن تومور در مراحل اولیه انجام می شود. هرچه زودتر تشخیص داده شود و درمان شود، بهبودی آسان‌تر خواهد بود.

سونوگرافی تشخیصی زمانی انجام می شود که علائم خاصی ظاهر شود. اگر ترشحی از نوک پستان یا توده‌ای در سینه‌ها مشاهده کردید، ممکن است نشانه‌ای از تومور سرطانی باشد. بنابراین پزشک یا متخصص زنان ماموگرافی را برای تعیین تشخیص تجویز می کند. برای انجام سونوگرافی می توانید به  مرکز رادیولوژی و سونوگرافی الوند که بهترین مرکز سونوگرافی تهران است مراجعه نماید.

  r/مرکز سونوگرافی سینه

ارتقاء عمومی

سونوگرافی (US) روشی است که امکان گرفتن تصاویر از طریق امواج صوتی را فراهم می کند.

 

چگونه اعمال می شود؟

معاینه در حالت خوابیده به پشت بیمار انجام می شود. یک ژل روی سینه اعمال می شود و دستگاه (پروب) که تصویربرداری را فراهم می کند روی سینه حرکت می کند. ضمناً تصاویر تشکیل شده در صفحه نمایش مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت کشف یافته مشکوک، تصویر ثبت می شود.

یافته‌های مشکوک شناسایی شده با توجه به ساختار داخلی، شکل و صاف بودن یا نبودن لبه‌های آنها ارزیابی می‌شوند و با تکنیکی به نام داپلر رنگی مورد بررسی قرار می‌گیرند که امکان تجسم عروق را فراهم می‌کند. وریدهای نامنظم متعددی در توده های بدخیم دیده می شود. برخی از دستگاه ها می توانند سفتی بافت را با تکنیک الاستوگرافی تعیین کنند. انتظار می رود سرطان سینه از بافت اطراف یا توده های خوش خیم سخت تر باشد. در سال‌های اخیر، ثابت شده است که الاستوگرافی به افتراق یافته‌های خوش‌خیم و بدخیم نیز کمک می‌کند.

علاوه بر تکنیک‌های داپلر رنگی و الاستوگرافی، دستگاه‌های پزشکی دارای ویژگی‌هایی هستند که ارزیابی بهتر اندام‌های سطحی مانند پستان و تشخیص توده‌های کوچک و عیوب ساختاری را تسهیل می‌کنند.

 

ویژگی های سونوگرافی چیست؟

بدون خطر تشعشع و بدون عوارض جانبی، بدون درد:

سونوگرافی حاوی اشعه نیست، بنابراین بیمار به دلیل کشیدن، اشعه غیرضروری دریافت نمی کند. عوارضی هم نداره از آنجایی که در طول تیراندازی هیچ دردی وجود ندارد، می توان آن را به دفعات مورد نظر تکرار کرد.

 

مقالات پیشنهادی :

امکان تشخیص زودهنگام در بافت متراکم پستان:

سونوگرافی برخلاف ماموگرافی یک روش تصویربرداری مقطعی است. یعنی در هنگام معاینه بافت ها روی هم قرار نمی گیرند و به این دلیل خطای تشخیصی وجود ندارد. در خانم هایی که بافت سینه متراکم دارند، معاینه سینه با US توصیه می شود. به این ترتیب، کانون‌های سرطانی کوچک پوشیده شده توسط بافت پستان در ماموگرافی به راحتی با معاینه اولتراسوند تشخیص داده می‌شوند.

 

ساختار داخلی سینه به وضوح دیده می شود:

این که ساختار داخلی توده‌های سینه مایع (کیست) یا جامد است، فقط با US قابل درک است. کیست های سینه تشکیلات بسیار شایعی هستند. کیست های ساده خطر قابل توجهی برای سرطان سینه ندارند. بنابراین نیازی به پیگیری دقیق کیست ها نیست. با این حال، ممکن است توده های جامد خوش خیم یا بدخیم باشند. به همین دلیل، ممکن است لازم باشد که آنها را به دقت بررسی کرده و در صورت مشکوک بودن، بیوپسی انجام شود.

توده ای که به خوبی محدود شده است، یافته ای است که معمولاً در بیماری های خوش خیم پستان دیده می شود. اینها را می توان با معاینات کوتاه مدت در ایالات متحده بدون بیوپسی دنبال کرد، زیرا خطر سرطان آنها بسیار کم است (زیر 5٪).

 

برای چه کسانی توصیه می شود؟

همه زنان زیر 35 سال به عنوان اولین روش معاینه به دلیل عدم وجود پرتو،

برای زنان باردار یا شیرده، زیرا حاوی اشعه نیست.

کسانی که علائم عفونت مانند قرمزی سینه، درد شدید دارند

علاوه بر ماموگرافی، زنان با ساختار سینه متراکم

کسانی که یافته های مشکوک در ماموگرافی یا معاینه فیزیکی دارند

برای افراد مبتلا به سرطان سینه برای شناسایی کانون های تومور اضافی و ارزیابی پستان زیر بغل و طرف مقابل.

برای بیماران مرد با شکایت پستان (در صورت لزوم با ماموگرافی) توصیه می شود.

 r/مرکز سونوگرافی سینه

آزمایش های مختلف مورد نیاز است:

سونوگرافی به تنهایی در غربالگری مورد استفاده قرار نمی گیرد زیرا میکروکلسیفیکاسیون ها (تشکیل های آهکی کوچک) را نشان نمی دهد، که یافته ای از مراحل اولیه سرطان سینه است. علاوه بر این، برخی از انواع سرطان ممکن است با این روش شناسایی نشوند.

ممکن است نیاز به بیوپسی باشد: بیماری‌های خوش‌خیم پستان (مانند تغییرات فیبروکیستیک) نیز ممکن است منجر به یافته‌های مشکوک در سونوگرافی شود و ممکن است لازم باشد هر از گاهی با بیوپسی تشخیص داده شود.

 

سونوگرافی 4 بعدی چیست؟

ABVS (اسکنر حجمی سینه خودکار)، یکی از دستگاه های سونوگرافی پستان. به آن سونوگرافی سینه اتوماتیک، سونوگرافی حجمی سینه و سونوگرافی 4 بعدی نیز گفته می شود.

 

چگونه اعمال می شود؟

این معاینه توسط تکنسین انجام می شود نه پزشک. کل پستان در حالت‌های استاندارد نمایش داده می‌شود و مجموعه‌های تصویری به‌دست‌آمده سپس توسط پزشک بر روی یک صفحه نمایش ویژه ارزیابی می‌شوند. تصاویر را می توان در هر سطح مقطع دلخواه روی صفحه بازسازی کرد و دوباره اندازه گیری کرد. خطاهای ناشی از تمرین‌کنندگان بی‌تجربه به حداقل می‌رسد. در صورت وجود یافته مشکوک، پزشک می تواند بیمار را مجددا معاینه کند.

بیماری‌های خوش‌خیم پستان (مانند تغییرات فیبروکیستیک) نیز ممکن است منجر به یافته‌های مشکوک در سونوگرافی شود و ممکن است هر از چند گاهی نیاز به بیوپسی باشد.

 

سونوگرافی سینه چگونه انجام می شود؟

قبل از انجام سونوگرافی پستان که یک روش سونوگرافی است که توسط خانم ها در هر سنی به راحتی و با خیال راحت انجام می شود، نیازی به آمادگی لازم نیست. سونوگرافی سینه نوعی سونوگرافی است که بدون درد یا درد انجام می شود. در طول عمل، بیمار باید در وضعیت خوابیده به پشت باشد.

هر دو نازل باز می شوند و ژل اعمال می شود. پروب باید به آرامی بلغزد و برای بدست آوردن تصاویر باید از ژل استفاده شود. پروب اولتراسوند روی سینه حرکت می کند و تصاویر منعکس شده بر روی صفحه نمایش بررسی می شوند.

پس از بررسی تصاویر، موقعیت های مشکوک ثبت می شود. پس از انجام سونوگرافی، تصاویر به گزارش تبدیل می شوند. تصاویری که به گزارش تبدیل می شوند با جزئیات بررسی می شوند و برای تشخیص دقیق باید سونوگرافی درست انجام شود.

 

سونوگرافی سینه برای چه کسانی انجام می شود؟

تشخیص زودهنگام سرطان سینه همیشه زندگی را نجات می دهد. سرطان سینه که یکی از شایع ترین سرطان ها در زنان است، باید قبل از پیشرفت درمان شود. سونوگرافی پستان معمولاً به عنوان غربالگری برای زنان زیر 35 سال انجام می شود.

این روش ترجیح داده شده برای غربالگری سرطان است. روش اولتراسوند به ویژه در زنان جوان برای اجتناب از قرار گرفتن در معرض اشعه ترجیح داده می شود.

سونوگرافی پستان نیز برای معاینه بعد از عمل در بیمارانی که تحت عمل جراحی سینه قرار گرفته اند ترجیح داده می شود. در بیمارانی که برای ماموگرافی مناسب نیستند نیز باید از سونوگرافی استفاده کرد. در افرادی که خواهان غربالگری برای تشخیص زودهنگام هستند، با آرامش خاطر انجام می شود.

ما در مرکز سونوگرافی الوند  با کادری متخصص و پزشکان مجرب که اهمیت تشخیص زودهنگام بیماری ها را می دانند، خدمات ارائه می دهیم.

 

مقالات پیشنهادی :

اکوی قلب جنین

سونوگرافی سینه چگونه انجام می شود؟

سرطان سینه، که می تواند برای زنان در هر سنی اتفاق بیفتد، می تواند باعث مرگ زودرس شود. تشخیص زودهنگام برای اینکه در سنین پایین به دلیل سرطان سینه از بین نروید بسیار مهم است.

غربالگری سرطان و تشخیص زودهنگام با سونوگرافی سینه امکان پذیر است. در طول عمل، بیمار در وضعیت خوابیده به پشت است و پستان باز است.

پس از اعمال ژل روی سینه، پروب اولتراسوند روی سینه حرکت می کند. پس از کشیدن روی سینه، زیر بغل نیز تصویربرداری می شود. پس از ثبت تصاویر، به گزارش تبدیل شده و موقعیت های مخاطره آمیز ارزیابی می شوند. این روش که به طور متوسط ​​20 تا 30 دقیقه طول می کشد، یک روش بدون درد است.

 

چه زمانی باید سونوگرافی سینه انجام شود؟

اگر در زندگی روزمره خود متوجه درد یا توده ای در سینه خود شدید، می توانید بدون تاخیر سونوگرافی سینه انجام دهید. توده هایی که برای شما عادی هستند ممکن است تومورهای بدخیم باشند. به همین دلیل است که وقتی متوجه شدید باید آن را انجام دهید. برای اسکن سینه می توانید سونوگرافی انجام دهید. شما می توانید در صورت شک در مورد فرآیند سونوگرافی که نیازی به زمان ندارد، درخواست دهید.

افراد با سابقه خانوادگی سرطان سینه باید به طور معمول سونوگرافی انجام دهند. از سن 25 تا 26 سالگی، زنان باید حداقل سالی یک بار سینه خود را چک کنند. افرادی که سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان سینه را ندارند نیز در صورت بروز سرطان سینه باید سونوگرافی انجام دهند.

 

چرا سونوگرافی پستان مهم است؟

سرطان سینه شایع ترین نوع سرطانی است که حتی در سنین پایین در زنان رخ می دهد. سونوگرافی پستان برای تشخیص زودهنگام بسیار مهم است. از آنجایی که تشخیص زودهنگام نجات بخش است، اهمیت سونوگرافی در این مورد در وهله اول قرار دارد. سرطان سینه که نوعی سرطان است که می تواند در افرادی که با شیر مادر تغذیه می کنند یا بچه دار می شوند ایجاد شود، قابل پیشگیری نیست و در صورت عدم تشخیص ممکن است منجر به مرگ شود.

غربالگری برای جلوگیری از مرگ های زودرس و درمان مادران باردار مهم است. بنابراین، سونوگرافی منظم باید انجام شود. همچنین می توانید برای سلامتی آینده خود، غربالگری های سالانه را انجام دهید.

 

نتیجه سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه که نوعی سونوگرافی است که به راحتی توسط خانم ها در هر سنی انجام می شود از جمله اقدامات بسیار مفیدی است. اگر نتیجه سونوگرافی واضح باشد، هیچ اقدامی لازم نیست. اگر تومور در نتیجه سونوگرافی مشاهده شد، باید اقدامات دقیق تری انجام شود و تشخیص قطعی انجام شود.

در صورت مواجهه با تومور خوش خیم یا بدخیم، عمل های لازم توسط پزشک تعیین می شود. نتیجه سونوگرافی با توجه به استعداد ژنتیکی توسط پزشک قابل پیش بینی است. برای اینکه نتیجه درست باشد باید در سونوگرافی بسیار حساس بود.

 

قیمت سونوگرافی سینه 2023

سونوگرافی سینه یکی از رایج ترین انواع سونوگرافی است که امروزه توسط خانم ها انجام می شود. سونوگرافی پستان مهمترین شرط تشخیص زودهنگام است. قیمت سونوگرافی نیز بسیار مقرون به صرفه است تا هر فردی بتواند به راحتی خدمات دریافت کند.


© 2023 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT